PARTNER VE STAVEBNICTVÍ
VOLBA V BYDLENÍ
Vyhledat Vyhledat
Realitní noviny MANE:
Chci zasílat zpravodaj

RYCHLÁ NAVIGACE

Hlavní stránka > Mane holding a.s. > HISTORIE A SOUČASNOST

HISTORIE A SOUČASNOST

historieHistorie

Předchůdcem dnešního Holdingu byla společnost MANE Stavební a obchodní společnost s r.o. České Budějovice, která byla založena v roce 1992 sloučením projekčních kanceláří dnešních hlavních akcionářů. Původně se zabývala projektováním a obchodem se stavebními materiály. V dalších letech došlo k výraznému rozšíření činnosti, hlavně v oblasti stavební výroby. Od společnosti MANE - Stavební a obchodní společnost spol. s r.o. České Budějovice došlo k oddělení činností: výroba betonu, doprava,

Areál MANE v Českých Budějovicích v roce 1994

správa nemovitostí, účtárna. V roce 1999 došlo k založení firmy MANE HOLDING a zároveň k vyčlenění dceřinných společností, které mají v předmětu činnosti speciální práce související s dodávkou staveb. Od roku 2000 má společnost holdingovou strukturu. V letech 2003 a 2004 došlo k rozšíření působnosti firmy. Byly založeny střediska a dceřinné firmy pro realizaci developerských projektů v Praze a Rakousku.

historie_novaSoučasnost

Společnost MANE HOLDING a.s. se v současné době převážně zabývá developerskou činností, pronájmem nebytových prostor, výrobou betonových směsí, prefabrikátů a silniční nákladní dopravou. Značnou část kapacity a prostředků věnuje nákupu a zainvestování pozemků pro stavby budoucí. V letech 2002 až 2008 byla realizována výstavba rodinných domů v řadě lokalit Jihočeského kraje, např. České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Suché Vrbné, Tábor, Jindřichův Hradec a Vimperk, ale také v Praze a v Rakouských Alpách.

Areál MANE v současnosti (2008)

Do portfolia holdingu dnes patří také akciová společnost Rezidence Nové Hrady, která spravuje a provozuje wellness hotely v Novohradských horách. Organizačně je firma uspořádána jako holding, který pro jednotlivé činnosti řídí a koordinuje dceřinné společnosti a vytváří pro ně finanční, ekonomické a obchodní zázemí.